Skocz do zawartości

Welcome to Ts-4Games.pl - Publiczny Serwer TeamSpeak3
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Zdjęcie

Dwuletnie badanie wskazało największy problem Androida


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Gamuś

Gamuś

    Lubię pisać ;-)

  • Redaktor
  • PipPipPip
  • 259 postów
android_problemy.jpg
Jest lepiej, ale...

Badacze z Uniwersytetu w Sidney i agencji Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation pochylili się nad problemami systemu Android. Wykorzystali splotowe sieci neuronowe do przeanalizowania około miliona aplikacji wydanych na ten system w Sklepie Play. Badanie pozwoliło dojść do ciekawych wniosków.

Spośród miliona zbadanych aplikacji aż 50 000 próbowało podszywać się pod inne programy z tej samej puli. Wykryto wśród nich aż 2040 programów zawierających malware, które stanowiło poważne niebezpieczeństwo dla użytkowników telefonów. Aż 1565 spośród aplikacji podszywających się pod popularne apki z listy 10 000 najpopularniejszych narzędzi z Google Play prosiło o znacząco zbyt duże uprawnienia. 1407 korzystało z bibliotek z reklamami, które mogły uprzykrzać użytkowanie smartfonów.

Zaledwie 35% spośród wykrytych szkodliwych aplikacji zostało usuniętych z Google Play. 65% szkodliwych programów wciąż naraża na szwank osoby korzystające z systemu Android - pomimo zgłoszenia ich do firmy Google i oflagowania jako niebezpieczne. Firma z Mountain View stanowczo zbyt wolno reaguje na tego typu zgłoszenia.

Największym wrogiem systemu Android nie jest więc bezpieczeństwo systemu jako takiego, a fatalny poziom kontroli wydawanych na niego aplikacji i opieszałość osób odpowiedzialnych za usuwanie szkodliwych programów. Oczywiście te trafiają się także w App Store od Apple, ale jest ich znacznie mniej.

Jednocześnie, Google podaje, że na etapie weryfikacji w tym roku odrzuca się 66% aplikacji. To znacznie większy odsetek, niż w zeszłym roku, kiedy to wynosił on 55% proponowanych apek.

Trafiliście kiedyś na malware w Sklepie Play?

Źródło: Data61

Wyświetl pełny artykuł
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych